Rotary klub Split Novi mješoviti je klub. Trenutno brojimo 28 članova, a djelujemo kao dio Distrikta 1913.

Od samih početaka iz 2008. godine svoje smo projekte usmjerili ka unaprjeđenju kvalitete života djece na području Grada Splita i Splitsko-dalmatinske županije. Posvećeni smo prvenstveno unaprjeđenju života najmlađih među nama, poticanju pune društvene integracije djece s posebnim potrebama, podrškom institucijama koje brinu o ugroženim skupinama djece i Klinici za dječje bolesti Kliničkog bolničkog centra Split.

Glamuroznim charterom u podrumima Dioklecijanove palače i humanitarnim gala koncertom pod nazivom “Rotary za djecu Splita” na najsvečaniji je način obilježeno osnivanje Rotary Kluba Split Novi, 21. lipnja 2008. godine.

Ponosni smo na uspješnu suradnju s Klinikom za dječje bolesti KBC-a Split, a našim vrijednim akcijama omogućili smo našim najmlađima medicinsku opremu u vrijednosti većoj od milijun kuna. Posebno ističemo projekte “Pomozimo djeci Grada Splita i Dalmacije” s početka 2016. godine u vrijednosti 400 tisuća kuna, projekt “Respirator” s početka 2018. godine vrijedan 160 tisuća kuna te projekt “Moja učiteljica zove se Nada” s početka 2019. godine vrijedan 200 tisuća kuna. Rotary klub Split Novi je prvi u hrvatskom Distriktu u potpunosti realizirao Global Grant u kojem je jedan hrvatski klub bio nositelj projekta.

Članovi Rotary kluba Split Novi

Rotaract klub Split Novi

Rotary Club Split Novi 2015. godine osnovao je podmladak Kluba koji okuplja mlade između 18 i 30 godina pod nazivom Rotaract klub Split Novi te ih aktivno pomaže kao mentorski Klub u godišnjim planovima i humanitarnom radu. Naše mlade, pametne i vrijedne kolege svojim nesebičnim trudom realiziraju zanimljive i nadahnute humanitarne akcije i pomažu zajednici.

Njihov rad možete pratiti na službenoj Facebook stranici Rotaract Split Novi.